Mistrzostwa Polski Południowej w walkach

W piękna słoneczną pogodę w dniu 25 kwietnia 2015 roku w Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej w walkach w konkurencjach lekkiego kontaktu oraz semi-knockdown juniorów i seniorów. Nasz klub wystawił dosyć liczną ekipę 16 zawodników. Wypadliśmy na prawdę bardzo dobrze, gdyż aż 9 z nich stanęło na podium.

W lekkim kontakcie bezkonkurencyjni okazali się Małgorzata Lewoniuk oraz Maciej Zwierzyński zdobyli oni pierwsze miejsca, natomiast trzecie miejsce zajął Marcel Popczyk. W tej konkurencji startował również Patryk Laska ale niestety uległ swojemu przeciwnikowi po wyrównanym pojedynku.

W semi-knockdown juniorów nasze miejsca przedstawiają się następująco, na najwyższym stopniu podium stanął Szymon Kozieł, drugie miejsce zdobyli Karolina Szewczyk, Paulina Szewczyk oraz Kamil Czworowski, trzecie miejsce zajął Przemysław Cieślak pokonując w ostatniej walce swojego klubowego kolegę Konrada Staronia, który przegrał wygrywając dwa poprzednie pojedynki. Tutaj startowali również Matusz Nowakowski, Mikołaj Spyt, Mateusz Paździorek, Sebastian Pałka oraz Oliver Rubik. Oni niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników co nie zmienia jednak faktu, że pokazali determinację i na pewno wynieśli dobrą lekcję na przyszłość.

W kategorii seniorów pierwsze miejsce po bardzo ładnych pojedynkach zajął Matusz Czop.

Całe zawody były bardzo dobrze obsadzone zawodnikami, stratowało ich aż 220 z całego południa Polski. Nasi zawodnicy zaprezentowali się na wysokim poziomie i wróży to dobry start w majowym Pucharze Europy w Wieliczce. OSU !!!